A léleknek épp úgy szüksége van a folyamatos aktivitásra, mint a testnek.
De most figyeljünk egy kicsit jobban a „lélek tornára, a lélekfitneszre”. Mi jellemzi a kiegyensúlyozott lelket.
Egészséges gondolatok. Igen bizony lehetséges. Ehhez, viszont mint a testnél, dolgozni kell vele. Figyelni rá, ápolni. Észre kell venni a besettenkedő romboló gondolatokat. Mik lehetnek azok, kérdezheted. Sértettség, sértés, ítélkezés, vagy a rólunk mondott ítélet befogadása. Harag, szeretetlenség. A jóra való restség csapdája. Az agresszió, és hasonló társaik. Nem a kiirtásuk, a felismerésük a cél. Mint az izmoknál! Megtanítani új építő módban való működésre. Türelemmel és szeretettel. Megértve, hogy igen, lehetnek kicsúszó pillanatok. Nem korholva ezáltal önmagunk, hanem ismét erőt merítve, újra a lélekfitnesznél vagyunk.
Miért mondom, hogy ez lehetséges?
Egyszerű! Csak figyeld meg magad. Eddig is ezt tetted, csak kontrollálatlanul. Hagytad, hogy kívülről irányítsd magad. A harag haragot szült. A félelem, még több félelmet. A sikertelenség, szenvedést, és sorolhatnám még tovább. De te már érted, így nem teszem.
Tisztem a fejlődésben, az egészséges létben való segítség nyújtás, így ezzel folytatom.
Igen lesznek nehéz pillanatok! Ha már edzettél, tudod.
Ha nem adod fel, a jutalom is meg lesz. Talán lassúnak találod a haladásod, de csak folytasd. A tempó csak olyan lehet, amit képes vagy befogadni. Az izmokat sem lehet túlterhelni, sérülések nélkül. Minek sérülnél? Segítek, nem vagy egyedül!
Igen!
A lelki gyógyulást lehet tanulni!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: